Baner Szkoły SP 58 Baner Szkoły SP 58

Dzień dobry dzisiaj jest 23 lipca 2018. Do początku roku szkolego zostało

Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk - Komunikaty Ogłoszenia SP 58
Siatkarz z klasą

Projekt „Siatkarz z klasą” – rok szkolny 2017/18.

W roku szkolnym 2017/18 w projekcie Trefla Gdańsk uczestniczy klasa Vb pod opieką wychowawcy p. Bożeny Gilli.

Projekt ten ma na celu sportową aktywizację uczniów i ich rodziców oraz najbliższego otoczenia, krzewienia w nich idei współdziałania,, życzliwości, zasad fair play, zdrowego trybu życia oraz działań prospołecznych. Dodatkowo jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i ich rodziców, która doskonale integruje. Dzieci przez cały rok szkolny realizują różne zadania otrzymane od Trefla Gdańsk przy wsparciu wychowawcy i rodziców. Kibicują także gdańskiej drużynie na meczach rozgrywanych w Ergo Arenie gdzie panuje świetna sportowa atmosfera a dla dzieci przygotowane są liczne atrakcje.

Projekt rozpoczął się 29.09.2017 r. (piątek) od ogłoszenia w naszej szkole udziału w nim i wręczenia pamiątkowej koszulki, która umieszczona została w gablocie w sali nr 60. Dnia 11.10.2017 r. ( środa) w Ergo Arenie odbyły się podchody. Dzieci dostawały zadania w kopertach np. : każdy pokazuje jedno ćwiczenie i wszyscy powtarzają je 3 razy; tratwa - każdy powinien się na niej znaleźć, układanie puzzli, itp. Uczniowie rozwiązywali rozmaite, humorystyczne zadania, które doprowadziły do poznania siatkarza Trefla Gdańsk. Okazał się nim MICHAŁ KOZŁOWSKI , który w tym sezonie dołączył do rodziny „Gdańskich Lwów”. „Nasz siatkarz” urodził się 16.02.1985 r. w Gorlicach i występuje na boisku z numerem 18. Klasa VB bardzo radośnie przyjęła swojego „opiekuna” – zadawali różne pytania i otrzymywali ciekawe odpowiedzi a także I zadanie do wykonania – do 02.11. zaprojektować koszulkę . [Zdjęcia w galerii]

W dniu 12.10.2017 r. podczas godziny wychowawczej nauczyciel przedstawił pierwsze zadanie. Klasa została podzielona na 4 grupy i ochoczo zabrała się do pracy. Po bardzo burzliwej dyskusji i małych poprawkach przygotowany projekt został wysłany do realizacji. Każdy uczeń otrzymał koszulkę ,w której kibicował podczas meczu swojemu siatkarzowi i zespołowi Trefla Gdańsk.

14. 11.2017 r. (wtorek) do naszej szkoły przyjechał Michał Kozłowski i asystował podczas lekcji wychowania fizycznego w klasie VB. Siatkarz poprowadził rozgrzewkę oraz zabawy z elementami piłki siatkowej. Na koniec lekcji zrobiliśmy wspólne zdjęcie a także otrzymaliśmy zaproszenie na trening Trefla Gdańsk. [Zdjęcia w galerii]

Dnia 05.12.2017 r. (wtorek) uczestniczyliśmy w treningu siatkarzy Trefla na Ergo Arenie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak siatkarze trenują i przygotowują się do meczów. Po treningu dzieci miały okazję same chwilkę poćwiczyć, uzyskać autografy swoich idoli a także zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali cukierki, puzzle i II zadanie - zbieranie nakrętek. [Zdjęcia w galerii]

Dnia 22. 12.2017 r. odbyła się wigilia klasowa, w której uczestniczył Michał Kozłowski. Dzieci przygotowały słodki poczęstunek i wspólnie śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych w naszych domach. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kartkę z życzeniami świątecznymi, mini puzzle oraz cukierki firmy „Bałtyk”. Uczniowie przygotowali również prezent dla siatkarza – piernikowego renifera. [Zdjęcia w galerii]

Udział uczniów i rodziców klasy VB w meczach w Ergo Arenie w pierwszym półroczu:

  • 04.10.2017 r. (środa) mecz Trefl Gdańsk - Onico Warszawa wynik 3: 2
  • 14.10.2017 r. (sobota) mecz Trefl Gdańsk – GKS Katowice wynik 0: 3
  • 23.10.2017 r. (poniedziałek) mecz Trefl Gdańsk – MKS Będzin wynik 3:0
  • 03.11.2017r. (piątek) mecz Trefl Gdańsk - Espandor Szczecin wynik 1:3
  • 02.12.2017 r. (sobota) mecz Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko- Biała wynik 3:0
  • 23.12.2017 r. (sobota) mecz Trefl Gdańsk – Zaksa Kędzierzyn Koźle wynik 0:3
  • 05.01. 2018 r. (piątek) mecz Trefl Gdańsk – Skra Bełchatów wynik 1:3
  • 22.01.2018 r.( poniedziałek) mecz Trefl Gdańsk – Warta Zawiercie wynik 3:1
  • [Zdjęcia w galerii]


Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk-Stopka
Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku