Baner Szkoły SP 58 Baner Szkoły SP 58

Dzień dobry dzisiaj jest 23 lipca 2018. Do początku roku szkolego zostało

Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk - Sukcesy
Sukcesy

Osiągnięcia uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2015/2016

  1. Język polski
    • Marysia Untershuetz - laureatka Megaolimpiady z języka polskiego
    • Marysia Untershuetz - laureatka konkursu "Baśń o Gdańsku" zorganizowanego przez Pałac Młodzieży pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska
    • Daria Monkiewicz - IV miejsce w konkursie finałowym "Gdański Mistrz Ortografii" zorganizowanym przez Pałac Młodzieży pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska
    • Daria Monkiewicz i Paula Zdolska - laureatki ogólnopolskiego konkursu "Galileo 2016"
    • Ania Brzezińska, Zuzia Chylińska, Ola Szramka, Mateusz Chojnowski, Igor Lipiński, Maks Cylwik - wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie Galileo 2016
    • Julia Popowska - wyróżnienie - VII edycja Wielkiego Maratonu Czyteliczego dla uczniów klas IV-VI "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca"
    • Kasia Karczewska, Maja Jurek, Jula Popowska - I miejsce - Drużynowy Międzyszkoly Konkurs Ķłodych Twórców Kultury "Interpretacja jednej książki"
    • Kasia Karczewska, Maja Jurek, Igor Lipiński - I miejsce w Międzydzkolnym Konkursie "Znam przysłowia i powiedzenia polskie"
    • Zuzia Chylińska, Mateusz Dąbrowski - II miejsce w Międzydzkolnym Konkursie "Znam przysłowia i powiedzenia polskie"
  2. Język angielski
    • Julia Tobolska - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "English is Fun"
    • Jagoda Paszt, Emilia Zamkowska, Julia Tobolska - III miejsce - Międzyszkolny Turniej wiedzy o Świętach i Festiwalach Krajów Anglojęzycznych
    • Blanka Humienna - wyróźnienie - Międzyszkolny Konkurs Wiersza Angielskiego
  3. Matematyka
    • Daria Monkiewicz i Mateusz Kłopotowski - wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur"
  4. Przyroda
    • Igor Lipiński, Daria Monkiewicz, Maks Cylwik - III miejsce w midzyprzedmiotowym konkursie dla uczniów klas starszych szkoły podstawowej "Wiem, rozumiem, potrafię"
    • Wojtek Krajewski - wyróżnienie - Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
  5. Historia
    • Daniel Nawrocki - VII miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Historycznym Żołnierze Wyklęci
    • Gracjan Hajdamowicz - III miejsce w konkursie "Moja pomorska rodzina"
  6. Plastyka
    • Julia Chicharska - I miejsce w konkursie plastycznym "Z turystycznym pozdrowieniem 2"
    • Blanka Humienna, Kasia Karczewska - wyróżnienie w konkursie plastycznym "Z turystycznym pozdrowiemiem 2"
    • Igor Jachacy - II miejsce w konkursie plastycznym "Plakat profilowany"
  7. Osiągnięcia uczniów klas I – III
    • Marysia Czaja - wyróżnienie - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
    • Wojtek Krajewski - wyróżnienie - Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
    • Dominika Czajkowska - wyróżnienie - IV Edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych "Spotkanie Młodych Pryjaciół"
    • Marcelina Butkiewicz - wyróżnienie - Miekjski Konkurs "Mój ulubiony bohater literacki" z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich
  8. Osiągnięcia sportowe
    • dziewczęta:
      • IV miejsce w Mistrzostwach Gdańska w dwa ognie
      • III miejsce w turnieju minisiatkówki "4" dziewcząt w SP nr 48
      • III miejsce w minisiatkówce "2" dziewcząt w SP nr 48
      • I miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora SP nr 5
      • Finał w Mistrzostwach Gdańska w czwórboju LA klas III-IV - IV miejsce
    • chłopcy
      1. I miejsce w Finale Wojewódzkim Kinder + Sport i awanc do finału Mistrzostw Polski
      2. IV miejsce w Mistrzostwach Gdańska w minisiatkówce
Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk-Stopka
Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku