Baner Szkoły SP 58 Baner Szkoły SP 58

Dzień dobry dzisiaj jest 23 lipca 2018. Do początku roku szkolego zostało

Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk - Aktualności
Z życia klas IV-VII

DZIEŃ SPORTU 8 czerwca na obiektach sportowych naszej szkoły nauczyciele wychowania fizycznego jak co roku zorganizowali dla uczniów Dzień Sportu, podczas którego rywalizowały oddzielnie dziewczęta i chłopcy w dwóch kategoriach: klasy 4 – 6 i klasy gimnazjalne. Dziewczęta współzawodniczyły w grze rekreacyjnej „Pochodnia”, a chłopcy w grze „Piłkarskie Dwójki”. W międzyczasie reszta uczniów oprócz kibicowania wzięła udział w Quizie kahoot dotyczącym wszechstronnej wiedzy o sporcie. Po zakończeniu rywalizacji, nauczyciele i uczniowie stoczyli zacięty pojedynek w piłkę nożną, który zakończył się wynikiem 5:2 dla nauczycieli. Po meczu zostały wręczone nagrody dla zwycięzców rywalizujących tego dnia oraz zwycięskich klas gimnazjalnych biorących udział w rozgrywkach o przechodni Puchar Dyrektora Szkoły w siatkówce, koszykówce i piłce nożnej. Oprócz tego nagrody otrzymały również najlepsze klasy (kategoria klas 4- 6) rywalizujące w konkurencjach „Dalej, wyżej, szybciej”. Dzień Sportu to odpowiednia chwila, aby podziękować również przyszłym absolwentom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę na zawodach międzyszkolnych w czasie trzyletniej nauki. Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna w podziękowaniu wręczyła im statuetki i drobne upominki. Wyróżnionymi uczniami są: Anna Müller, Wiktoria Szubert, Dagmara Skirzyńska, Daniel Sirocki, Patryk Sęk, Jakub Ziemann oraz Kacper Libik. Wszystkim uczniom gratulujemy wytrwałości, determinacji i zaangażowania w osiąganiu sukcesów sportowych oraz zachęcamy do pokonywania swoich słabości i kształtowania charakteru poprzez sport.
Nauczyciele wychowania fizycznego
[Zdjęcia w galerii]

W dniach 6.06.- 8.08.2018 r. klasy V A i V B wraz z paniami : Bożeną Gilla, Edytą Lewandowską i Mają Brzezińską wybrały się na wycieczkę do Żelistrzewa. Pierwszą atrakcją była Jastarnia ze schronami bojowymi. Następnie uczniowie udali się do Helu, gdzie zwiedzili Muzeum Rybołówstwa oraz przyglądali się karmieniu fok w fokarium Uniwersytetu Gdańskiego. W Żelistrzewie czekały na nich atrakcje, między innymi : jazda na rowerach do pałacu w Rzucewie, przejażdżka na quadach, jazda konno, na gokartach, hulajnogach, mini-golf i wiele innych. Następnego dnia po ognisku uczniowie musieli zmierzyć się z własnym strachem i … przejść przez Las Duchów. Ostatniego dnia uczestnicy wycieczki zapoznali się z elementami historii Kaszub, przemierzyli Rezerwat w Chłapowie oraz wzięli udział w warsztatach garncarskich i pieczenia chleba w grodzie w Sławutowie. Wycieczka była udana ,wszyscy pięknie opaleni, w dobrych humorach wrócili do swoich domów. [Zdjęcia w galerii]

WARSZAWA NA 1000 SPOSOBÓW W dniach 7-8.06.2018r. uczniowie klas 2B, 3A i 3D uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy odwiedziliśmy Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stadion Narodowy. Opiekunami uczniów były: Pani Karolina Biesek, Pani Karolina Puckowska i Pani Monika Wawrzyniak [Zdjęcia w galerii]

29 maja w naszej szkole odbyła się Uroczysta gala podsumowująca II międzyszkolny konkurs "My w demokracji"
Piszą o nas:
www.gdansk.pl
p. Piotr Kowalczuk - Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej
Zobacz wyniki konkursu
[Zdjęcia w galerii]

W dniu 27.05.2018 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku: Dominik Besaraba, Tomasz Laskowski oraz Igor Lipiński zajęli II miejsce w finale Olimpiady Wiedzy o Gdańsku.
Laureatom gratulujemy.

Dziesięciu uczniów z klas trzecich gimnazjalnych, zwiedziło Stocznię Gdańską. Wizyta odbyła się 22 mają 2018 r. Chłopcy mieli okazję zobaczyć warsztaty i hale stoczniowe, dowiedzieć się na czym polega praca spawacza i montera. Wzięli udział w szkoleniu, prowadzonym przez pracowników GSG Akademii Rozwoju, na temat możliwości kształcenia się w kierunku zdobycia kwalifikacji do pracy w wybranych zawodach, takich jak: operator urządzeń spawalniczych, spawacz, monter, szkutnik i innych. Chłopcy otrzymali też informacje o możliwościach zatrudnienia i dobrym wynagrodzeniu. Wizyta była bardzo przydatna, uczniowie byli zainteresowani. Jest możliwe, że któryś z nich wybierze zawód stocznowca. Opiekun: Małgorzata Ryngwelska [Zdjęcia w galerii]

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA. W dniach 14 – 18 maja 2018r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w projekcie wymiany polsko – niemieckiej w Bad Marienberg, w Niemczech pod opieką Pani Dyrektor Małgorzaty Perzyna, Pani Karoliny Biesek i Pani Moniki Wawrzyniak. W tym roku obchodziliśmy Jubileusz 10-lecia współpracy polsko- niemieckiej między dwoma szkołami: Szkoły Podstawowej nr 58 z byłymi oddziałami Gimnazjum nr 2 w Gdańsku, a Marie- Curie Realschule plus Bad Marienberg.
Wymiana polsko- niemiecka odbyła się dzięki organizacji Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Niemieccy uczniowie powitali nas na lotnisku w Dortmundzie, a popołudniu wspólnie spędziliśmy czas na grach i zabawach integracyjnych.
Podczas pobytu w Niemczech mieliśmy możliwość poznania regionu Westerland z wieloma atrakcjami. Odwiedziliśmy min. miasto Mainz, a tam Parlament gdzie odbyło się spotkaniem z Prezydentem Landu. Poznaliśmy obowiązki polityka oraz mieliśmy możliwość rozmowy na różne tematy. Po wizycie w Parlamencie udaliśmy się do Muzeum Gutenberga.
Następnego dnia mieliśmy okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną w parku linowym w Kletterwald. Popołudnie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji chemii- pod opieką nauczyciela wykonywaliśmy doświadczenia chemiczne.
Kolejnym punktem programu była Koblencja, Twierdza Ehrenbreitstein oraz Deutsche Eck – Niemiecki Trójkąt, gdzie łączą się dwie rzeki: Ren i Mozel. Podziwialiśmy piękne krajobrazy z kolejki linowej.
Podczas tegorocznej wizyty w Bad Marienberg obchodziliśmy Jubileusz 10-lecia współpracy polsko- niemieckiej między naszymi szkołami. W czwartkowe popołudnie odbyło się spotkanie Dyrektorów obu szkół, nauczycieli i rodziców, na którym wspominaliśmy minione lata. Strona niemiecka przygotowała prezentację multimedialną, wywołując nasz uśmiech i wzruszenie. Na ręce Dyrektora Szkoły Marie- Curie Realschule plus Bad Marienberg Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna wręczyła pamiątkową statuetkę. Po oficjalnej uroczystości wszyscy obecni goście spędzili miło czas przy grillu.
Pomimo, iż pobyt w Bad Marienberg trwał zaledwie 5dni, uczniowie zawiązali wiele przyjaźni. [Zdjęcia w galerii]

25 kwietnia 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny.Uczniowie kla IV-VII walczyli o tytuł Mistrza Ortografii. Wyniki konkursu:Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii klas IV-VII otrzymują Nikola Belczewska kl.VIIa i Maciej Tuleja kl.Va.

Klasy IV
1. Dominika Czajkowska kl.IVb
2.Maria Czaja kl.IVb
3.Aleksandra Sobiechowska kl.IVb
3.Wojciech Krajewski kl.IVb

Klasy V
1.Maciej Tuleja kl.Va
2.Maksymilian Bieńkowski kl.Vb
2.Aleksandra Kołdysz kl.Vb
3.Matylda Gałdyn kl.Va
3.Matylda Pieniążek kl.Va

Klasy VI
1.Julianna Klimek kl.VIa
2.Martyna Pietrusik kl.VIb
2.Barbara Skowron kl.VIb
3.Natalia Grala kl.VIa

Klasy VII
1.Nikola Belczewska kl.VIIa
2.Julia Popowska kl.VIIa
3.Oliwia Stawska kl.VIIc

Gratulujemy! Edyta Lewandowska i Anna Czarzasty

12 maja uczniowie klasy IIc - Z. Kaniewska, A. Kuręda, W. Lewkowicz, Sz. Masa, IId - J. Bagnucka, P. Dobosz, M. Pępkowski, W. Pliszka, A. Szubert, B. Zakrzewski, IIIc - M. Knap, N. Miszkiewicz wraz z opiekunami - p. B. Deja i p. B. Kowalik wzięli udział w uroczystości związanej z obchodami 83. rocznicy śmierci marszałka Piłsudskiego.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Jej organizatorami byli:Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Gdański w Gdańsku. Po wykonaniu hymnu Polski przez Orkiestrę Morskiego Oddziału Straży Granicznej, przemówienia poświęcone osobie marszałka i jego roli w tworzeniu niepodległego państwa wygłosili: A. Dulkiewicz, z-ca prezydenta Gdańska oraz T. Pluta, prezes Związku Piłsudczyków RP Okręg Gdański. Krótka modlitwa zgromadzonych poprzedziła złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem. Uroczystość zakończyła się przy dźwiękach Marsza I Brygady, który odegrała orkiestra. [Zdjęcia w galerii]

Dnia 10 maja 2018 roku klasy IIA,IVB,VIIC wzięły udział w projekcie “Oddycham z energią”. W ramach programu uczniowie z klasy IIA wykonały makietę ekologicznego miasta. Skonstruowali budynki, drogi i elementy małej architektury z materiałów recyklingowych. Uczniowie klasy IVB stworzyli “las w słoiku” czyli florarium, a klasa VIIC założyła “łąkę kwietną”, która jak wyrośnie będzie pomagać zatrzymywać pyły tworzące smog, zachować cenną wodę i jest domem dla drobnych owadów. Nad całością projektu czuwała koordynator Małgorzata Dobosz. [Zdjęcia w galerii]

Tydzień ekologiczny w naszej szkole. W dniach od 23 - 27 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IV - VII zamienili się w ekologów. Był to czas wypełniony wieloma atrakcjami. Każdego dnia przychodzili do szkoły ubrani w odpowiedni kolor: od niebieskiego, żółtego, zielonego po brązowy. Kolory miały symbolizować barwy związane z naszą planetą. Inaczej było we wtorek, gdy uczniowie przebrali się za swoje ulubione zwierzę. Każdy bardzo się starał, aby jak najlepiej się zaprezentować. W tym dniu było mnóstwo śmiechu.
Podczas godzin wychowawczych młodzież uczyła się segregować odpady do odpowiednich pojemników oraz wspólnie układała hasła i wiersze dotyczące ekologii.
W bibliotece szkolnej uczniowie mieli możliwość wykazania się swoją ekologiczną wiedzą, rozwiązywali różne krzyżówki i rebusy przyrodnicze.
Na koniec odbyło się “Wielkie dyktando przyrodnicze”, w którym uczniowie zmagali się z poprawną pisownią trudnych nazw przyrodniczych roślin i zwierząt.
[Zdjęcia w galerii]

Dnia 25 kwietnia 2018r. uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły uczestniczyli w VI Turnieju Gimnazjalnym organizowanym przez CKZ i U nr 2 w Gdańsku. Od czterech lat impreza ta gości w naszym kalendarium sportowym i co roku odnosimy w niej sukcesy. W tegorocznym turnieju uczestniczyło 6 zespołów.
Drużyna w składzie: Daniel Sirocki kl.3d, Wojciech Mieczkowski kl.3d, Kacper Libik kl.3d, Wiktoria Szubert kl.3d, Anna Muller kl.3d, Dagmara Skirzyńska kl.3d, Szymon Malinowski kl.3b, Jakub Malinowski kl.3b, Wiktoria Pliszka kl.2d, Michał Mil kl.2b, zajęła II miejsce. Jest to nasz największy sukces podczas tej imprezy sportowej. Rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami fair play. Poziom zespołów był bardzo wyrównany, czasem szczęście albo jego brak decydowało o wyniku meczu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów ! Opiekunem uczniów była p. Monika Wawrzyniak.

W dniu 20.04.2018 r. odbyl się SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO dla uczniów klas VI-tych i VII-mych . W turnieju wzieło udzial 24 uczestników, by rywalizować o wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 58. W zawodach wzięli udział chłopcy i dziewczęta . Opiekunem turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Monika Kowalska i Marcin Wójcik.
Po dwugodzinnej grze zarówno u chłopców i dziewcząt wyłoniła się najlepsza piątka.

W kategorii dziewcząt:
I Maria Unterschuetz
II Paulina Dopke
III Martyna Flis
IV Martyna Pietrusik
V Wiktoria Kietlińska


W kategorii chłopców:
I Dawid Wrosz
II Tomasz Grabicki
III Norbert Kaczmarek
IV Marcel Baszanowski
V Oskar Jaruzel

Nagrody wręczyła Pani Vice Dyrektor Regina Stasińska gratulując wysokiego poziomu gry. Turniej zakończył się pamiątkowym zdjęciem. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z tego wydarzenia. [Zdjęcia w galerii]

100 - lecie niepodległości, lekcja historii z wykorzystaniem metody Lego-Logos.
Uczniowie klas siódmych podczas lekcji historii analizowali teksty źródłowe prezentujące sylwetki oraz dokonania naszych rodaków w dążeniu do odzyskania niepodległości.
Pracowali przy użyciu klocków Lego. Celem tej metody jest rozwijanie umiejętności w zakresie: czytania ze zrozumieniem, pracy z tekstem źródłowym, analizy i syntezy, logicznego wnioskowania, uważnego słuchania innych, argumentowania, dyskutowania, dostrzegania i definiowania problemów a także obserwowania procesów myślowych i wnioskowania.
Ta metoda pracy doskonali również umiejętność współdziałania w grupie, rozwiązywania problemów na drodze dialogu – a przede wszystkim rozwija kreatywność. [Zdjęcia w galerii]

13 kwietnia 2018r. Uczniowie klasy II c wzięli udział w obchodach uroczystości Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i 78 rocznicy masowej zsyłki Polaków na Sybir.
W piątkowe przedpołudnie, u stóp pomnika Golgoty Wschodu na Cmentarzu Łostowickim, spotkali się przedstawiciele stowarzyszenia „Rodzina Katyńska”, Związku Sybiraków, służb państwowych i mundurowych oraz mieszkańcy Gdańska. Uczestnicy obchodów odmówili modlitwę za pomordowanych polskich oficerów, a także odbył się apel poległych. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Szczególnie wzruszającym momentem było odczytanie wiersza Mariana Hemara „Katyń”.
W skład pocztu sztandarowego naszej szkoły weszli uczniowie: Szymon Masa z kl. II c oraz Daria Monkiewicz i Zofia Sabady z kl. II b. Opiekunami były: p. B.Kowalik i p. M.Ryngwelska. [Zdjęcia w galerii]

18 kwietnia 2018r. klasa VIIa uczestniczyła w wizycie studyjnej w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku. Podczas spotkania młodzież miała okazję zapoznać się z dwoma stanowiskami pracy: specjalista edukator i główny specjalista w zespole wsparcia i przedsiębiorczości i innowacyjności. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są wymagania i oczekiwania pracodawcy, jakie obowiązki ma pracownik na prezentowanych stanowiskach, a także jakie są warunki pracy i możliwości rozwoju.
W drugiej części spotkania mieliśmy okazję zwiedzić Park Naukowo-Technologiczny oraz eksperymentować w Edu Parku. [Zdjęcia w galerii]

We czwartek, 12 kwietnia, odbył się apel, w trakcie którego Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna, wraz z przedstawicielami Rady Rodziców: Panem Marcinem Łoziakiem i Panią Barbarą Ryglewicz wręczyli nagrody wyróżniającym się uczniom klas I-III. [Zdjęcia w galerii]

W dniach 7 - 8 kwietnia pod okiem trenerki Moniki Kowalskiej oraz Aleksandry Kobielak nasza uczennica Martyna Pietrusik z klasy 6B wzięła udział w IV Debiutach i VI Mistrzostwach Polski w FIT-KID & FITNESS AEROBIC, które odbywały się w Gdańsku na Amber Expo. Nasza debiutantka zaprezentowała się znakomicie zdobywając srebny medal w Debiutach oraz VI miejsce w Mistrzostwach Polski, uzyskując tym samym kwalifikację do Mistrzostw Europy , które już 12 maja odbędą się w Chorwacji.

Wycieczka do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uczniowie klasy V A pod opieką wychowawczyni wybrali się do bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania i organizacji gdańskiego LPR. Każdy uczestnik wycieczki mógł wejść do śmigłowca ratunkowego, poznać jego budowę oraz rozkład sprzętu medycznego. Pilot objaśniał, co znajduje się w kabinie helikoptera i cierpliwie udzielał odpowiedzi na wszystkie pytania. Tata Małgosi Pan Maciej Karczewski z pasją opowiadał o swojej niezwykle odpowiedzialnej pracy lekarza ratującego życie ludziom znajdującym się w potrzebie. W centrum zgłoszeń pokazał piątoklasistom na monitorze mapę Polski i helikoptery, które akurat w tym czasie były w akcji. Pan Maciej przygotował ciekawe zagadki, które uczniowie z radością odgadywali , zaprezentował też piękne zdjęcia wykonane z "lotu ptaka ". To była ciekawa i bardzo pouczająca wycieczka. Wszyscy w dobrych humorach pożegnali się z pracownikami LPR. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi Karczewskiemu za zaproszenie oraz za zaangażowanie w edukację uczniów. [Zdjęcia w galerii]

Druga z cyklu konferencji szkoleniowych dla rodziców, opiekunów i nauczycieli pt.: „Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem w wieku 13 – 15 lat?” odbyła się w dniu 04 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku – Osowej ul. Wodnika 57.
Cykl konferencji jest projektem skierowanym do osób pracujących z młodzieżą w wieku 13 – 15 lat. Idea, która nam przyświeca, to wspieranie osób dorosłych w kontakcie i pracy z nastolatkiem. Ważnym aspektem w pracy z dzieckiem jest umiejętności wykorzystania każdej sytuacji, w tym rozmowy na oddziaływania profilaktyczne, które warto i należy podejmować. Słuchacze zwrócili szczególną uwagę na rolę dorosłego, w tym szczególnym okresie rozwoju młodego człowieka. Osobami decyzyjnymi w procesie wychowawczym dziecka są ich rodzice, dlatego cieszy nas Ich szczególne zainteresowanie i liczne przybycie na dzisiejszą konferencję.
Uczestnicy konferencji wzięli udział w projekcji filmów edukacyjnych, części wykładowej, żywej dyskusji oraz otrzymali publikację z materiałem szkoleniowym, która puentuje wykłady i stanowi źródło do analizy zagadnienia. Organizatorem konferencji jest Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku. Konferencja jest wspierana przez Prezydenta Miasta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza. Ogromną wartością merytoryczną konferencji są jej wykładowcy: Beata Staszyńska – Hansen, Katarzyna Ostrowska i Onno Hansen – Staszyński.
Kolejna konferencja z tego cyklu odbędzie się w dniu 06 czerwca 2018 roku w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, ul. Ogarna 56. Zapraszamy!
Organizatorzy konferencji składają serdeczne podziękowania Pani Marzenie Majerowskiej – Dyrektor ZSO nr 2 w Gdańsku za pomoc, wsparcie i życzliwość okazaną podczas organizacji konferencji.

Organizatorzy projektu :
Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku
Małgorzata Perzyna – Dyrektor SP58,
Ewelina Żdanowicz – wicedyrektor SP58,
Marta Wincza – psycholog SP58.

26.03.2018r. uczniowie klas V A i VII A po raz kolejny zaprosili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się w Gdańsku Oruni. Tym razem wychowawczynie obu klas zorganizowały warsztaty plastyczne , podczas których goście wspólnie z uczniami wykonywali wielkanocne kartki. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku,żartów i miłych pogawędek. Na naszych gości czekały świąteczne prezenty, które wywołały u obdarowanych promienne uśmiechy.
Cieszymy się, że udało nam się wywołać radość w sercach innych ludzi. [Zdjęcia w galerii]

Wielki finał IV edycji konkursu "Szkolny MasterChef"
Dnia 27marca 2018r odbył się finał IV edycji konkursu „Szkolny MasterChef”. W zmaganiach kulinarnych wzięło udział 9klas, które zostały wyłonione w eliminacjach. Konkurs odbywał się w 3 kategoriach: klasy 1 – 3 SP, klasy 4 – 7 SP i klasy 2 – 3 Gim. Zadaniem Szefów Kuchni było przyrządzenie 3 potraw: naleśnikowej uczty, wielkanocnej potrawy i niespodzianki z produktów dostępnych w szkolnej spiżarni MasterChefa. Jury oceniało walory estetyczne i smakowe potraw.

Gościem honorowym był szef kuchni Pan Piotr Domański, kucharz roku 2017, członek Polskiej Akademii Kulinarnej. W trakcie potyczek kulinarnych Mistrz przyglądał się umiejętnościom kucharskim uczestników. Dla najbardziej wyróżniających się uczniów pozyskał nagrodę specjalną od sponsorów: jednodniowy staż w kuchni hotelu Olimp w Wejherowie. Uczniowie przyjrzą się pracy w profesjonalnej kuchni oraz będę mieli możliwość pod okiem hotelowego Szefa Kuchni przyrządzić kolację dla swoich rodziców. Nagrodę tę otrzymały uczennice kl. 2b Jessica Pancewicz i Zuzanna Karpińska.
Klasyfikacja końcowa „Szkolnego MasterChefa”:
kategoria – klasy 1 – 3 SP:

I miejsce klasa 3c
II miejsce klasa 1b
III miejsce klasa 3a
kategoria – klasy 4 – 7
SP: I miejsce klasa 4c
II miejsce klasa 7a
III miejsce klasa 7b
kategoria – klasy 2 – 3 Gim:
I miejsce klasa 2B
II miejsce klasa 3d
III miejsce klasa 3b

Organizatorami konkursu „Szkolny MasterChef” byli nauczyciele wychowania fizycznego oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły: p. Magdalena Siódmiak, p. Monika Wawrzyniak, p. Anna Turowska, p. Anna Kloska, p. Michał Modelski. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród, a Przewodniczącemu Rady Rodziców p. Marcinowi Łoziakowi za udział w pracach Jury konkursu. Wszystkim uczestnikom IV edycji konkursu „Szkolny MasterChef” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów kulinarnych.

Gdańska młodzież pamięta…
27 marca 2018 r. uczniowie klasy IId wzięli udział w obchodach ważnego dla gdańszczan wydarzenia, czyli 73. rocznicy „Powrotu Gdańska do Macierzy”. Uroczystość miała miejsce na Długim Targu, gdzie o godz. 12.00 nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na Dwór Artusa, tak jak to miało miejsce w 1945 roku.
Wydarzenie uświetnił udział Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Wzięli w niej udział również kombatanci Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego, przedstawiciele sejmu i senatu RP, władze samorządowe i wojewódzkie, konsulowie generalni i honorowi akredytowani w Gdańsku, harcerze oraz poczty sztandarowe gdańskich szkół.
W skład pocztu sztandarowego naszej szkoły weszli uczniowie: Adrian Szubert, który pełnił funkcję sztandarowego oraz Julia Czoske i Magdalena Fischer jako osoby asystujące. Uczniowie kl. IId z godnością i w skupieniu celebrowali trudną historię swojego miasta. Opiekunki: B. Deja, M. Ryngwelska

W dniu 14 marca 2018 roku rozpoczął się cykl konferencji szkoleniowych dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Pierwsza konferencja pt.: „Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem w wieku 13 – 15 lat?” odbyła się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza w Gdańsku.
Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku jest organizatorem tegorocznego cyklu konferencji rekomendowanych przez Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza, który we wstępie publikacji szkoleniowej pisze:
„Efektem wprowadzonej reformy edukacji jest m.in. pozostawienie w szkole podstawowej siódmoklasistów. To młodzi ludzie, którzy – będąc we wczesnym wieku nastoletnim – przechodzą wiele zmian fizycznych i psychicznych. Do tej pory uczniowie w wieku 13–15 lat uczęszczali do gimnazjów, a od września pozostaną w szkołach podstawowych. My, dorośli, musimy wesprzeć ich w tym szczególnym dla nich okresie życia. W momencie, w którym właśnie nauczyciel, wychowawca, często staje się drugą co do ważności osobą w ich życiu. Dlatego Państwo jako pedagodzy muszą mieć jak najszerszą wiedzę dotyczącą tego etapu rozwoju młodego człowieka. Sytuacja ta jest szansą, aby od nowa i systematycznie zastanowić się, kim te dzieci są, i jak kadra pedagogiczna może skutecznie i profilaktycznie z nimi pracować”.
Cykl konferencji, to projekt skierowany do osób pracujących z młodzieżą w wieku 13 – 15 lat. Program konferencji obejmuje cztery bloki tematyczne: Mózg nastolatka – rozwój i znaczenie; Dobre praktyki komunikacji – jak skutecznie komunikować; Co może robić szkoła i rodzic – konkretne wskazówki; Uzależnienie i profilaktyka – co to jest, jak rozpoznać i reagować.
Ogromnym kapitałem konferencji, to jej wykładowcy: Beata Staszyńska – Hansen, Katarzyna Ostrowska, Onno Hansen – Staszyński, Radosław Nowak. Specjaliści w dziedzinie szerokorozumianej profilaktyki, edukacji medialnej, terapeuci w zakresie uzależnień.
Uczestnikami pierwszej z drugiego cyklu konferencji byli rodzice, pracownicy instytucji oraz nauczyciele z następujących gdańskich szkół i placówek: IV Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 20, Szkoły Podstawowej nr 33, Szkoły Podstawowej nr 35, Szkoły Podstawowej nr 42, Szkoły Podstawowej nr 48, Szkoły Podstawowej nr 57, Szkoły Podstawowej nr 92, Szkoły Podstawowej św. Jana de la Salle, Szkoły Podstawowej w Wiślinie, Szkoły Podstawowej nr 58, Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista”, XIV Liceum Ogólnokształcącego, Domu Integracyjno – Rodzinnego „Radosny Dom”, Ogniska Wychowawczego, Pogotowia Socjalnego dla osób nietrzeźwych, Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, Uniwersytetu Gdańskiego, Teatru Planeta oraz Szkoły Podstawowej w Kielnie.

Kolejna konferencja odbędzie się tuż po świętach wielkanocnych, we środę 04 kwietnia 2018 roku
w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku – Osowa ul. Wodnika 57.
Zapraszamy!

Podziękowania
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Pani Elżbiecie Januszewskiej – Dyrektor IV LO, Panu Pawłowi Pagieła – wicedyrektorowi IV LO oraz Pani Małgorzacie Farfułowskiej – kierownikowi administracyjnemu szkoły, za nieocenioną pomoc, wsparcie i życzliwość okazaną podczas organizacji konferencji.
Organizatorzy cyklu konferencji: Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku
Małgorzata Perzyna – Dyrektor SP58,
Ewelina Żdanowicz – wicedyrektor SP58,
Marta Wincza – psycholog SP58.

UCZENNICA KLASY 2 B
EWELINA BILSKA JEST LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z GEOGRAFII
Organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku
GRATULUJEMY !!!

„Czyniłam ludzką powinność” Irena Sendlerowa.
Uczniowie klas szóstych, pracując metodą projektu podczas lekcji historii, zapoznali się z bohaterstwem i dokonaniami Ireny Sendlerowej - polskiej „Sprawiedliwej wśród Narodów Świata”, która podczas II wojny światowej uratowała 2500 żydowskich dzieci.
Uczniowie, podczas zajęć wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością oraz wysoką wrażliwością na poruszane treści. [Zdjęcia w galerii]

Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbył się w naszej szkole uroczysty apel, podczas którego zostały przypomniane postawy i losy Żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy 2A, 3B oraz chór zaprezentowali montaż poetycko – muzyczny.
Uroczystość była wyrazem hołdu złożonego żołnierzom drugiej konspiracji za ich niezłomną postawę, honor, odwagę i ofiarę życia w imię wolności i niepodległości naszej Ojczyzny. [Zdjęcia w galerii]

Podsumowanie wyników klasyfikacji w I półroczu roku szkolnego 2017/2018. Wicedyrektor szkoły pani Ewelina Żdanowicz przedstawiła podczas apelu w formie prezentacji multimedialnej wyniki klasyfikacji w I półroczu roku szkolnego 2017/2018. Wspólnie z Przewodniczącym Rady Rodziców panem Marcinem Łoziakiem wręczyła stypendia szkolne za uzyskanie najwyższych wyników w nauce oraz wzorowe zachowanie uczennicy klasy IIB Ewelinie Bilskiej oraz uczennicy klasy VIIB Marii Unterschuetz. Bonami do Empiku obdarowani zostali uczniowie, którzy wyróżnili się pracą w wolontariacie w ramach konkursu „Szkoła Społecznie Wrażliwa”, Samorządzie Uczniowskim, bibliotece szkolnej.
Serdeczne gratulacje zostały przekazane: Ewelinie Bilskiej – laureatce Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii, Jessice Pancewicz – za zajęcie 6 miejsca w kraju oraz 1 miejsca w województwie pomorskim w Konkursie Ogólnopolskim Języka Niemieckiego, Sophie Kargel – za zakwalifikowanie się do III etapu Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego.
Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym uczniom gratulujemy!!! [Zdjęcia w galerii]

Międzyszkolny Konkurs ”WWW Lech Bądkowski. Patriota. Pisarz. Obywatel Polski i Europy” 23 lutego 2018roku w Szkole Podstawowej nr 85 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom konkursu „WWW Lech Bądkowski. Patriota. Pisarz. Obywatel Polski i Europy”. Uczeń klasy 2a gimnazjalnej Mateusz Dąbrowski uzyskał trzecie miejsce i podczas tej uroczystości odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza . Uczniowi oraz jego rodzicom serdecznie gratulujemy! [Zdjęcia w galerii]

Wydarzenie plenerowe "Urodziny Heweliusza". 28 stycznia 2018r. uczniowie oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w wydarzeniu plenerowym "Urodziny Heweliusza", czyli w akcji teatralnej upamiętniającej dokonania wielkiego astronoma. Artyści, naukowcy i gdańszczanie oddali Heweliuszowi hołd i wspominali jego dokonania naukowe. Jan Heweliusza w dniu swoich urodzin przyjmował znamienitych gości - parę królewską: Jana III Sobieskiego i Marysieńkę. Było radośnie i biesiadnie, a gorąca herbata oraz ciasteczka w kształcie gwiazdek czekały na wszystkich gości. Spektakl wrocławskiego Teatru Formy: "Miłość, szmaragd i narzeczona Heweliusza - Impresja pantomimiczna w kilku obrazach" to specjalny prezent dla Heweliusza.
Ostatnia część wydarzenia nawiązywała do Święta Gdańskiej Nauki - wiwaty i salwy na cześć gdańskich uczonych. Carillon z wieży kościoła Św. Katarzyny przypomniał, że 28 stycznia jest również dniem śmierci Jana Heweliusza – gdańskiego astronoma. [Zdjęcia w galerii]

21 stycznia 2018 roku w Galerii Mariackiej odbył się koncert poświęcony Babciom i Dziadkom, którego wykonawcami byli uczniowie klas IVc, Va, VIIc i absolwent naszej szkoły. Uczniowie grali i improwizowali na instrumentach melodycznych i perkusyjnych. Występujący, pod dyrekcją pani Joanny Orzeł, popisywali się również umiejętnościami wokalnymi.
Wystąpili: Patryk Grecki, Tymon Lipiński - kl. IVc, Dominik Baseraba, Michał Kołodziej, Maciej Tuleja - kl. Va, Tomek Laskowski - kl. VIIc, absolwent szkoły - Paweł Jedynak. [Zdjęcia w galerii]

GDAŃSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ „M-A-G-I-A Ś-W-I-Ą-T” W grudniu 2017r. w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbył się Gdański Konkurs Grafiki Komputerowej „Magia Świąt”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z gdańskich szkół. Celem konkursu była popularyzacja grafiki komputerowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie możliwości współczesnej techniki komputerowej w tworzeniu grafiki, podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział łącznie 134 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Uczennica z kl. 2A oddziałów gimnazjalnych Julia Tobolska zajęła II miejsce, a Wiktoria Gilewska z kl. 5B otrzymała wyróżnienie w konkursie. [Zdjęcia w galerii]

Nowe szafki dla uczniów szkoły podstawowej. 8 stycznia 2018r. odbyło się uroczyste przekazanie szafek uczniowskich do użytkowania przez uczniów szkoły podstawowej. Zakup szafek został dokonany ze środków celowych wyasygnowanych przez Radę Dzielnicy SIEDLCE, Radę Dzielnicy ANIOŁKI, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku, a także z budżetu szkoły. Ogółem zakupiono 90 szafek, które zamontowano w przerwie świątecznej. Dziękujemy wszystkim Sponsorom. [Zdjęcia w galerii]

NOWOROCZNY TURNIEJ BADMINTONA Uczniowie klas VI-tych i VII-mych rozpoczęli Nowy Rok na sportowo. 30-tu uczestników stawiło się 
na sali gimnastycznej by rywalizować o wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 58.
W zawodach wzięli udział chłopcy i dziewczęta . Opiekunem turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Monika Kowalska i Marcin Wójcik. Wspomagali ich także wszyscy nauczyciele Katedry WF. Turniej otworzyła pani Dyrektor Małgorzata Perzyna życząc uczniom samych zwycięstw. Na otwarciu się nie skończyło. Pani Dyrektor zaprosiła jednego z uczestników do wykonania kilku odbić pokazując, że ze sportem żyje „za pan brat” i lubi aktywnie spędzać czas wolny.
Uczniowie otrzymali numery startowe i zostali podzieleni na grupy. Rozpoczęły się eliminacje. Po dwugodzinnej grze zarówno u chłopców i dziewcząt wyłoniła się najlepsza trójka badmintonistów Szkoły Podstawowej nr 58. W finale zgodnie z regulaminem rozgrywek najlepsi z najlepszych zagrali każdy z każdym. Po godzinie gry mieliśmy zwycięzców. I byli nimi:

W kategorii dziewcząt:
I Maria Unterschuetz
II Martyna Pietrusik
III Aurelia Ziemborska

W kategorii chłopców:
I Oskar Jaruzel
II Marcel Baszanowski
III Tomasz Grabicki
Świetne nagrody wręczyła Pani Vice Dyrektor Ewelina Żdanowicz gratulując wysokiego poziomu gry. Turniej zakończył się pamiątkowym zdjęciem. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z tego wydarzenia. [Zdjęcia w galerii]

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Kolejny Finał WOŚP za nami. 14-go stycznia po raz kolejny uczniowie naszej szkoły kwestowali na ulicach Gdańska. Wolontariusze SP 58 i byłego Gimnazjum nr 2 już od godzin porannych zbierali pieniądze, które w tym roku WOŚP przeznaczy na wyrównanie szans noworodków. Grupa naszych uczniów uczestniczyła również, jako instruktorzy pierwszej pomocy. W „centrum orkiestrowego grania” tj. na Targu Węglowym, uczyli gdańszczan podstawowych zabiegów resuscytacyjnych z wykorzystaniem AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny. Zainteresowanie przechodniów przerosło nasze oczekiwania. Szczególnie chętnie uczestniczyła w instruktarzu młodzież. Podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom oraz paniom Karolinie Biesek, Karolinie Puckowskiej oraz panu Tomaszowi Groch. [Zdjęcia w galerii]

8.01.2018 r. uczniowie klasy V A po raz kolejny odwiedzili Oddział Dziecięcy w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Wybrali się tam w ramach projektu "Szkoła wrażliwa społecznie". Czytali dzieciom książki, układali puzzle ,snuli ciekawe opowieści i grali w gry planszowe. Czas szybko płynął, ponieważ wszyscy dobrze się bawili. Na długo w pamięci naszych uczniów pozostanie widok uśmiechu na twarzach chorych dzieci przebywających w szpitalu. [Zdjęcia w galerii]

22.12.2017 r. w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój wprowadziło nas przedstawienie pt. "Adam Mickiewicz i kolędowanie" przygotowane przez uczniów klas IV -VII. 162. rocznicę urodzin wielkiego Polaka uczciliśmy recytacją utworów Adama Mickiewicza , przypomnieliśmy również najważniejsze wydarzenia z życia wieszcza. Radosne , a zarazem wzruszające kolędowanie zakończyło przedświąteczną uroczystość. [Zdjęcia w galerii]

Dnia 22. 12.2017 r. odbyła się wigilia klasowa, w której uczestniczył Michał Kozłowski. Dzieci przygotowały słodki poczęstunek i wspólnie śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych w naszych domach. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kartkę z życzeniami świątecznymi, mini puzzle oraz cukierki firmy „Bałtyk”. Uczniowie przygotowali również prezent dla siatkarza – piernikowego renifera. [Zdjęcia w galerii]

18 grudnia 2017r. w ramach przedsięwzięcia Szkoła Wrażliwa Społecznie uczennice kl.VIIa i VIIb odwiedziły Oddział Dziecięcy w Szpitalu im.Mikołaja Kopernika. [Zdjęcia w galerii]

Spotkanie z Izuagbe Ugonoh. 14 grudnia, w ramach projektu edukacyjnego „Wybitni sportowcy autorytetami młodzieży”, naszą szkołę odwiedził sportowiec - Izuagbe Ugonoh. Gość, z którym spotkali się uczniowie, to czarnoskóry polski pięściarz, mistrz Europy i świata amatorów w formule K-1, sześciokrotny mistrz Polski w kick-boxingu, a także aktor. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna, która przywitała sportowca oraz życzyła wszystkim niezapomnianej lekcji obcowania z pasjonatami aktywnego stylu życia.
Sara Wojtowicz, jedna z uczennic zaangażowanych w projekt, przedstawiła prezentację o naszym Gościu. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie dorastał i jak rozwijała się jego kariera. Izuagbe Ugonoh wyraził zachwyt przygotowaną na swój temat prezentacją. Powiedział, że jest ona najlepsza ze wszystkich, jakie dotychczas widział . Następnie sam opowiedział o swoim życiu, zainteresowaniach oraz hobby. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem, zadając bokserowi wiele interesujących pytań. Na zakończenie spotkania Izuagbe Ugonoh rozdawał pamiątkowe autografy, pozował do zdjęć oraz wykonywał selfie z uczniami. Młodzież podziękowała mu za wizytę i wręczyła świąteczny upominek. Nasza szkoła upowszechnia wiele dyscyplin sportowych i dokonania wybitnych sportowców, ale przede wszystkim dba o wszechstronny rozwój uczniów, rozwija pasje i przyczynia się do budowania wartościowego człowieka.
Spotkanie z Izuagbe Ugonoh przygotowali uczniowie klas 2 gimnazjalnej wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: Panią Magdaleną Siódmiak i Panem Marcinem Wójcikiem. [Zdjęcia w galerii]

Mikołajkowy Turniej w Badmintonie dla klas IV i V 15 grudnia, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2017/2018, w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej w Badmintonie dla klas IV i V. Turniej otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna, życząc uczniom wspaniałej zabawy. Na otwarciu się jednak nie skończyło. Pani Dyrektor przeszła do czynów do czynów - wykonała kilka odbić z jedną z uczennic, pokazując, że drzemie w Niej nutka sportowca. Do rozgrywek zgłosiło się 70 uczniów. Zostali oni podzieleni na grupy i rozpoczęli eliminacje do finału. Po dwugodzinnej grze, zarówno u chłopców i dziewcząt, wyłoniła się najlepsza czwórka badmintonistów Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku. W finale, zgodnie z regulaminem rozgrywek, najlepsi z najlepszych grali każdy z każdym.
Po godzinie gry mieliśmy zwycięzców. I byli nimi:
W kategorii dziewcząt:
I Marta Mielczarek 4b
II Aleksandra Kołdysz 5b
III Ula Jodko-Bronk 4c
W kategorii chłopców:
I Emil Pilarski 5b
II Jakub Szwedowski 5a
III Marcel Gaczoł 4b
Świetne nagrody, które ufundowała Rada Rodziców wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna, gratulując naszym sportowcom. Turniej zakończył się pamiątkowym zdjęciem. Opiekunami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Monika Kowalska i p. Marcin Wójcik. Wspomagali ich także wszyscy nauczyciele Katedry WF.
[Zdjęcia w galerii]

Tak. Pomagam! 8 grudnia 2017r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w akcji Tak. Pomagam! Zebraliśmy około 500 kg żywności, która trafiła do świątecznych paczek dla potrzebujących. Wolontariuszom gratulujemy wielkiego serca. [Zdjęcia w galerii]

MIKOŁAJKI W U7. 6 XII 2017 roku klasy piąte wybrały się pod opieką swoich wychowawczyń na kręgle. Uczniowie świetnie się bawili , chętnie brali udział w konkursach, przestrzegając zasad gry fair play. Miłym i smacznym akcentem była pizza, którą wszyscy zjedli z apetytem. [Zdjęcia w galerii]

Dnia 05.12.2017 r. (wtorek) uczestniczyliśmy w treningu siatkarzy Trefla na Ergo Arenie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak siatkarze trenują i przygotowują się do meczów. Po treningu dzieci miały okazję same chwilkę poćwiczyć, uzyskać autografy swoich idoli a także zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali cukierki, puzzle i II zadanie - zbieranie nakrętek. [Zdjęcia w galerii]

5.12.2017 r. - to 150. rocznica urodzin MARSZAŁKA POLSKI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO. Uczniowie klasy V A wybrali się pod pomnik "wielkiego Polaka", by wziąć udział w uroczystości zorganizowanej przez Zarząd Okręgu Gdańskiego Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Wysłuchali wystąpień zaproszonych gości, którzy przypomnieli ogromną rolę Józefa Piłsudskiego w walce o niepodległość Polski i suwerenność Polaków.
Po odczytaniu Apelu Pamięci uczniowie złożyli u stóp Marszałka wiązankę biało - czerwonych kwiatów i zapalili znicz. [Zdjęcia w galerii]

28.12.2017 r. nasi uczniowie, zaangażowani w projekt "Szkoła wrażliwa społecznie", zaprosili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się w Gdańsku Oruni.
Celem spotkania były warsztaty plastyczne , podczas których goście wspólnie z uczniami wykonywali świąteczne kartki. Podczas poczęstunku panowie opowiadali między innymi o tym , jak lubią spędzać wolny czas. Cieszymy się ,że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Dziękujemy Pani Klaudii Szymańskiej za pomoc w zorganizowaniu sympatycznego spotkania. [Zdjęcia w galerii]

Olimpiada Zdrowego Stylu Życia. 30 listopada w Oddziale POO PCK w Gdańsku odbył się etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, w którym wzięła udział nasza zwyciężczyni etapu szkolnego - Dagmara Skirzyńska, uczennica klasy 3d.
Dagmara spośród licznie przybyłych uczestników konkursu wykazała się dużą wiedzą i zajęła 3 miejsce w Gdańsku. Serdecznie gratulujemy i życzymy jej dalszych sukcesów. Opiekunem uczennicy była pani Magdalena Siódmiak. [Zdjęcia w galerii]

Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego. 29 listopada na terenie naszej szkoły odbył się Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego chłopców i dziewcząt. Licznie przybyli uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom gry. Walka była tak zacięta, że zwycięzców wyłoniły dopiero ostatnie mecze.
W kategorii dziewcząt:
I miejsce zajęła – Wiktoria Pliszka kl. 2d 
II miejsce – Jesica Pancewicz kl. 2b
III miejsce – Ewelina Bilska kl. 2b

W kategorii chłopców: 
I miejsce zajął – Maciej Skrzyński kl. 3d 
II miejsce – Adrian Michalak kl. 3d
III miejsce - Adam Kohnke kl. 3b

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez naszych zaprzyjaźnionych sponsorów. Wszystkim zawodnikom, a w szczególności zwycięzcom, gratulujemy zaangażowania i zaciętej walki. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Marcin Wójcik i p. Magdalena Siódmiak. [Zdjęcia w galerii]

99. rocznica rozejmu w Campiègne/zawieszenia broni/zakończenia I wojny światowej. 10 listopada 2017 r. na Wojskowym Cmentarzu Francuskim w Gdańsku, przy ul. Powstańców Warszawskich odbyła się uroczystość z okazji 99. rocznicy rozejmu w Campiègne/zawieszenia broni/zakończenia I wojny światowej.
Gospodarzem uroczystości był Pierre Lèvy , Ambasador Francji w Polsce. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas: Va, VIIa, VIIc. Wśród zaproszonych gości byli: kombatanci, przedstawiciele władz państwowych m.in. Wojewoda Pomorski, samorządowych m.in. Wiceprezydent Miasta Gdańska Pan Piotr Kowalczuk. Modlitwę w językach: francuskim i polskim odmówił Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź.
Naszej młodzieży najbardziej podobał się ceremoniał wojskowy oraz składanie wieńców przez delegacje. [Zdjęcia w galerii]

Wizyta w Szpitalu Copernicus w Gdańsku. 15 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Edyty Lewandowskiej i p. Moniki Wawrzyniak odwiedzili Szpital Copernicus w Gdańsku. Wizyta ta była kontynuacją warsztatów, w których uczniowie uczestniczyli 10 listopada br. Podczas wizyty zwiedzili szpital, poznali pracę personelu medycznego, zapoznali się z zasadami selekcji pacjentów zgłaszających się na Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz odwiedzili oddział dziecięcy, po którym oprowadziła ich Pielęgniarka Oddziałowa p. Jolanta Jurczyk. [Zdjęcia w galerii]

Spotkanie Dyrektor Małgorzaty Perzyna z Piotrem Kowalczukiem zastępcą Prezydenta ds. Polityki Społecznej
Czytaj więcej

14. 11.2017 r. (wtorek) do naszej szkoły przyjechał Michał Kozłowski i asystował podczas lekcji wychowania fizycznego w klasie VB. Siatkarz poprowadził rozgrzewkę oraz zabawy z elementami piłki siatkowej. Na koniec lekcji zrobiliśmy wspólne zdjęcie a także otrzymaliśmy zaproszenie na trening Trefla Gdańsk. [Zdjęcia w galerii]

Uroczystości miejskie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego 10 listopada 2017 r. klasa 3 d pod opieką p. Moniki Wawrzyniak i p. Wandy Cacha reprezentowali naszą szkołę na obchodach miejskich pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Uroczystość rozpoczęto hymnem państwowym. Następnie przemówił wiceprezydent Miasta Gdańska Pan Piotr Kowalczuk oraz Prezes Zarządu Okręgu Gdańskiego Związku Piłsudczyków RP w Gdańsku Pan Tadeusz Zbigniew Pluta. Odbyło się również ślubowanie pierwszego rocznika Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus. Zwieńczeniem obchodów było złożenie kwiatów u stóp pomnika oraz zaproszenie na XV Paradę Niepodległości, która odbyła się również z udziałem naszych uczniów [Zdjęcia w galerii]

PROJEKT „SZKOŁA SPOŁECZNIE WRAŻLWA” W ramach projektu „Szkoła społecznie wrażliwa” 9 listopada, odbyło się w naszej szkole spotkanie z Paniami Pielęgniarkami z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Nasi goście na co dzień zajmują się pielęgnacją chorych w różnym wieku w szpitalu, a także udzielają pomocy pacjentom szpitalnych oddziałów ratunkowych. Mogliśmy dowiedzieć się, na czym polega praca pielęgniarki oraz jakie są potrzebny osób chorych, chorych przewlekle i starszych. Dowiedzieliśmy się także, czym jest wolontariat szpitalny oraz zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia Szpitala Copernicus. Spotkanie miało też charakter praktyczny – uczyliśmy się, jak prawidłowo zakładać opatrunki oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy w najczęstszych stanach nagłych, które mogą dotknąć dzieci oraz seniorów. [Zdjęcia w galerii]

Parada Niepodległości. 11 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z panią wicedyrektor Eweliną Żdanowicz, nauczycielkami, paniami: A. Turowską, M. Wawrzyniak, B. Gilla, M. Zadrejkowską oraz panami: T. Grochem, P. Jażdżewskim wzięli udział w Paradzie Niepodległości. Uczniom towarzyszyli również rodzice.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku z oddziałami byłego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku dołączyła do uczestników Siedleckiej Parady Niepodległości i przy akompaniamencie orkiestry dętej złożyła kwiaty przy tablicy pamiątkowej marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego. Następnie nasz biało - czerwony korowód dołączył do Gdańskiej Parady Niepodległości. Wspólnie z innymi uczestnikami przemaszerowaliśmy ulicami Starego Miasta, z wielką dumą skandując patriotyczne hasła, których autorami byli również uczniowie naszej szkoły. Obserwatorzy parady z wielkim zainteresowaniem i podziwem przysłuchiwali się treściom naszych okrzyków. Ogromne zaangażowanie naszych uczniów nagrodzone zostało gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że tegoroczny udział w paradzie zostanie w pamięci nie tylko jej uczestników, ale też obserwatorów tego wydarzenia. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.
Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna wraz z Panią Wicedyrektor Reginą Stasińską oraz nauczycielami uczestniczyły w koncercie pod tytułem „Wolność - kocham i rozumiem” przygotowanym przez Panią Stanisławę Berenthal – nauczycielkę naszej szkoły we współpracy z radną Rady Dzielnicy Siedlce Panią Brygidą Folkman – Banaszak w ramach realizacji projektu JESTEM Z GDAŃSKA - "AKADEMIA MUZYCZNA DLA DZIECI". Podczas koncertu, u boku profesjonalnych artystów operowych, wystąpił Zespół dziecięcy Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika prowadzony przez Panią Stanisławę Berenthal oraz chór szkolny reprezentowany przez dziewczęta byłego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza i Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika pod batutą Pana Jarosława Bazylewicza. Koncert odbył się w Ratuszu Staromiejskim. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za dostarczenie uczestnikom tego przedsięwzięcia miłych przeżyć muzycznych oraz gratulujemy występu. [Zdjęcia w galerii]

Lekcje Europejskie. 6 i 8 listopada 2017 r. w ramach realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego w naszej szkole odbyły się „Lekcje europejskie”.
Przedstawicielka „Stowarzyszenia Morena” przybliżyła uczniom klas siódmych SP nr 58 oraz klas drugich i trzecich byłego Gimnazjum nr 2 korzyści i szanse, jakie Unia Europejska oferuje młodym ludziom. Uczniowie zdobyli również wiedzę z zakresu certyfikowania zdobytych kompetencji - Europass i Youthpass. Ponadto młodzież dowiedziała się, w jaki sposób, będąc obywatelami państwa unijnego można studiować na uczelniach państw europejskich czy też jak wygląda rynek pracy w państwach Unii Europejskiej. Organizatorami zajęć byli: p. Tomasz Groch oraz p. Marcelina Zadrejkowska.

Warsztaty plastyczne w ramach XX edycji konkursu „Gdańsk Miastem Przyjaznym dla Niepełnosprawnych” W dniach 6-7 listopada 2017r. uczniowie trzecich klas gimnazjalnych wzięli udział w warsztatach plastycznych jubileuszowej edycji konkursu kuratoryjnego "Gdańsk Miastem Przyjaznym dla Niepełnosprawnych".
Swoje plastyczne uzdolnienia zaprezentowali:
Hanna Zdrojewska, Weronika Kasperowicz, Martyna Kierznikowicz, Zuzanna Stachowska, Marcelina Knap, Sophie Kärgel, Dagmara Skirzyńska, Victoria Sołowiej, Daniel Sirocki, Wojciech Mieczkowski. Opiekun grupy była pani Anna Kloska. [Zdjęcia w galerii]

Sezon na dynię rozpoczęty! 30 października nasza szkoła rozbłysła feerią kolorów mieniących się wszystkimi odmianami koloru pomarańczowego, ponieważ uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przebrali się w pomysłowe stroje w tym właśnie kolorze. W ten sposób został otwarty sezon na dynię – znane i popularne warzywo bardzo bogate w witaminy.
Uczniowie klasy 7B pod kierunkiem wychowawczyni - p. E. Dębskiej odwiedzili wszystkie sale szkolne i zaznajomili koleżanki i kolegów z ciekawostkami dotyczącymi dyni. Aby dobitniej przybliżyć wszystkim właściwości zdrowotne tego warzywa, Lena Stefanowicz przyniosła do szkoły dynię, która ważyła aż 21 kg. Około godziny 11.30 wszyscy przebrani uczestnicy zabawy spotkali się w sali gimnastycznej i po wspólnej fotografii otrzymali cukierki i ciasteczka. Mamy nadzieję, że ten radosny i niezapomniany dzień spowoduje, że dynia na stałe zagości na stołach naszych uczniów. [Zdjęcia w galerii]

Grupa uczniów Szkolnego Koła Pierwszej Pomocy, pod opieką pana Tomasza Groch, 26 października odwiedziła Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdańsku. Dzięki uprzejmości pana Macieja Karczewskiego – doktora nauk medycznych, który jest członkiem załogi LPR, uczniowie mogli zobaczyć bazę lotniczego pogotowia, sprzęt medyczny, z którego korzysta załoga oraz śmigłowiec o wdzięcznej nazwie „Ratownik 3”. Spotkanie pokazało, jak ważne jest szybkie dotarcie do poszkodowanego. Bez względu czy mamy do dyspozycji śmigłowiec czy nie, nie powinniśmy bać się udzielać pierwszej pomoc. Życie ludzkie jest najważniejsze. [Zdjęcia w galerii]

Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej. 24 października klasy III C i D miały okazję zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej. Wizyta w muzeum przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ilość zgromadzonych eksponatów, ich prezentacja oraz wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki zrobiły wrażenia na nas wszystkich. Przez ponad dwie godziny zwiedzaliśmy wystawę główną, która w sposób chronologiczny prezentuje historię II wojny. Ten czas to jednak o wiele za mało. Bogactwo treści oraz ilość prezentowanych tematów sprawiło, że wielu z uczniów zapragnęło wybrać się do muzeum raz jeszcze. [Zdjęcia w galerii]

23.09.2017 roku odbył się w naszej szkole MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "JESIEŃ WOKÓŁ NAS ",który zorganizowały nauczycielki języka polskiego Pani Anna Czarzasty i Pani Edyta Lewandowska.
Konkurs skierowany był do uczniów klas IV -VII szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Celem rywalizacji było rozwijanie wyobraźni inspirowanej tematyką jesieni , uwrażliwienie na piękno języka polskiego ,rozbudzanie zainteresowań poezją wśród uczniów oraz stwarzanie możliwości recytowania szerszemu gronu odbiorców.
W zmaganiach brali udział uczniowie pięciu szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi.
Nauczycieli i uczestników powitała Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna , która również na zakończenie wręczyła uczniom dyplomy i nagrody.
Uczennica klasy VI A Lucyna Gancarczyk pięknie śpiewając , wprowadziła wszystkich w jesienny nastrój.
Konkurs oceniała komisja w składzie:
1.Maria Agacińska
2.Jolanta Schoenhoff
3.Anna Zdanowicz

Laureaci konkursu:
klasy IV - VI
1.Wiktoria Szczyż
2.Antonina Posmyk
3.Michał Kołodziej

klasy VII i II oraz III gimnazjalne:
1.Oskar Petsch
2.Aneta Justyńska
3.Mateusz Dąbrowski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy![Zdjęcia w galerii]

Uroczysty apel z okazji XVII Dnia Papieskiego. 16 października obchodziliśmy  39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, a także jego liturgiczne wspomnienie, jako świętego. Z okazji XVII Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”, został zorganizowany w naszej szkole uroczysty apel. Rocznica stała się dobrą okazją do tego, aby przypomnieć społeczności naszej szkoły główne tezy nauczania Jana Pawła II oraz najważniejsze fakty z Jego biografii. Dokonania Papieża Polaka są dla nas wzorcem do naśladowania i drogowskazem moralnym. [Zdjęcia w galerii]

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej. Aby go uczcić i podziękować za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży, Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel. Odbył się on w czwartek 12.10.2017 r. Uczniowie przedstawili dzieje szkolnictwa w Polsce wraz z najważniejszymi postaciami, które odegrały ogromną rolę w historii edukacji. Następnie odbyła się część artystyczna na wesoło – wspomnienia ucznia z czasów szkolnych i krótkie scenki z lekcji. Podczas apelu przedstawiliśmy również całej społeczności szkolnej nowe władze Samorządu Uczniowskiego.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła wszystkim Pracownikom najserdeczniejsze życzenia, a Samorząd Uczniowski wręczył samodzielnie wykonane laurki. [Zdjęcia w galerii]

Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W ramach obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej w dniu 11 października 2017 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach przy tablicy poświęconej nauczycielom pomordowanym w czasie II wojny światowej przy ul.Wałowej.
W obecności władz oświatowych, nauczycieli i uczniów z gdańskich szkół zostały złożone kwiaty na płycie i oddany hołd nauczycielom polskim z wolnego Miasta Gdańska i Pomorza. [Zdjęcia w galerii]

WYBORY DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 28 września w SP nr 58 z oddziałami gimnazjalnymi odbyły się demokratyczne wybory. Swoją kandydaturę zgłosiło 6 uczniów. Aby znaleźć sie na liście kandydatów, każdy z uczniów musiał zebrać najpierw głosy poparcia oraz przygotować plakaty wyborcze.
Po zakończonym głosowaniu, komisja wyborcza przedstawiła protokół z wyborów: w głosowaniu wzięło udział 366 uczniów (oddziały 4-7 oraz oddziały gimnazjalne), co stanowi 89% uprawnionych do głosowania. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Monika Gojke z klasy 2a, zastępcami zostali: Mateusz Dąbrowski z klasy 2a oraz Igor Lipiński z klasy 7c, sekretarzem natomiast Amelia Pilarska z klasy 7a. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy mnóstwa kreatywnych pomysłów. [Zdjęcia w galerii]

Projekt rozpoczął się 29.09.2017 r. (piątek) od ogłoszenia w naszej szkole udziału w nim i wręczenia pamiątkowej koszulki, która umieszczona została w gablocie w sali nr 60. Dnia 11.10.2017 r. ( środa) w Ergo Arenie odbyły się podchody. Dzieci dostawały zadania w kopertach np. : każdy pokazuje jedno ćwiczenie i wszyscy powtarzają je 3 razy; tratwa - każdy powinien się na niej znaleźć, układanie puzzli, itp. Uczniowie rozwiązywali rozmaite, humorystyczne zadania, które doprowadziły do poznania siatkarza Trefla Gdańsk. Okazał się nim MICHAŁ KOZŁOWSKI , który w tym sezonie dołączył do rodziny „Gdańskich Lwów”. „Nasz siatkarz” urodził się 16.02.1985 r. w Gorlicach i występuje na boisku z numerem 18. Klasa VB bardzo radośnie przyjęła swojego „opiekuna” – zadawali różne pytania i otrzymywali ciekawe odpowiedzi a także I zadanie do wykonania – do 02.11. zaprojektować koszulkę . [Zdjęcia w galerii]

4 edycja Grand Prix Biegów Dzielnicowych Siedlce 17.09.2017r. w Parku Bema na Siedlcach odbyła się 4 edycja Grand Prix Biegów Dzielnicowych Siedlce im. A. Browarczyka dla dzieci, młodzieży i dorosłych. SP nr 58 w Gdańsku reprezentowały dziewczęta z klas VI oraz młodzież gimnazjalna. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. [Zdjęcia w galerii]

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW. EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 22 września nauczyciele języków obcych zorganizowali w naszej szkole – SP nr 58 obchody Europejskiego Dnia Języków. Dla uczniów klas gimnazjalnych była to już czwarta edycja, natomiast uczniowie klas 4-7 bawili się wspólnie z tej okazji po raz pierwszy. Każda klasa miała za zadanie przygotowanie krótkiego 3- minutowego show, pokazującego stroje oraz muzykę charakterystyczną dla kraju, który wcześniej został przez nich wylosowany. Wszystkie klasy wywiązały się z tego zadania znakomicie i cała społeczność szkolna wspaniale się bawiła, ucząc się jednocześnie. Występy uczniów oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 7 wspólnie z 2 gimnazjalnymi oraz klasy 4-6. Pierwsze miejsca zajęły odpowiednio klasy 2b gimnazjum oraz klasa 4c. Uczniom i wychowawcom serdecznie gratulujemy a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz słodkich upominków dla wszystkich uczestników. 22 września nauczyciele języków obcych zorganizowali w naszej szkole – SP nr 58 obchody Europejskiego Dnia Języków. Dla uczniów klas gimnazjalnych była to już czwarta edycja, natomiast uczniowie klas 4-7 bawili się wspólnie z tej okazji po raz pierwszy. Każda klasa miała za zadanie przygotowanie krótkiego 3- minutowego show, pokazującego stroje oraz muzykę charakterystyczną dla kraju, który wcześniej został przez nich wylosowany. Wszystkie klasy wywiązały się z tego zadania znakomicie i cała społeczność szkolna wspaniale się bawiła, ucząc się jednocześnie. Występy uczniów oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 7 wspólnie z 2 gimnazjalnymi oraz klasy 4-6. Pierwsze miejsca zajęły odpowiednio klasy 2b gimnazjum oraz klasa 4c. Uczniom i wychowawcom serdecznie gratulujemy a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz słodkich upominków dla wszystkich uczestników. [Zdjęcia w galerii]

Dnia 20 września uczniowie klasy IV C brali udział w Edukacji Morskiej [Zdjęcia w galerii] -->

Podsumowanie 2. Gdańskiego Tygodnia Demokracji
W Szkole Podstawowej nr 58 w budynku przy ul. Skarpowej 3 uczniowie klas O-VII w teorii i praktyce poznawali demokrację.
Wszystkie klasy mogły poznać definicję i krótką historię demokracji z gazetki umieszczonej w głównym holu szkoły. Znajdowały się tam też informacje o korczakowskim Domu Sierot, w którym dzieci poznawały zasady demokracji, dotąd stosowane tylko w świecie dorosłych. Najmłodsi wysłuchali fragmentów "Króla Maciusia Pierwszego" oraz książki Iwony Chmielewskiej "Pamiętnik Blumki". To, jak rozumieją demokrację, przedstawiali na lekcjach plastyki. Tworzyli plakaty i komiksy, które następnie ozdobiły cały budynek szkoły. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie dyskutowali na temat wolności słowa i praw obywatelskich każdego Polaka. Przechodząc od słów do czynów stosowali zasady demokratyczne podczas wyborów do samorządu klasowego, zabaw i gier, w jakich chcieli się bawić tego dnia. Cała społeczność naszej szkoły utworzyła wielką biało-czerwona flagę na boisku naszej szkoły. Dzięki tym działaniom trudna sztuka demokracji stała się im bliższa, zrobili kolejny krok ku dorosłości.

15 września 2017 r. z okazji Światowego Dnia Demokracji oraz zakończenia
2. Gdańskiego Tygodnia Demokracji, społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika z klasami gimnazjalnymi Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku utworzyła żywą flagę. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży, że flaga to symbol przynależności narodowej jednoczący wszystkich Polaków, w tym przypadku młodych obywateli - uczniów naszej szkoły. [Zdjęcia w galerii]

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika z klasami gimnazjalnymi włączyła się w obchody "2. Gdańskiego Tygodania Demorkacji". Uczniowie uczestniczą w zajęciach nt. historii demokracji i samorządności, wykonują okolicznościowe plakaty, oglądają wystawy promujące ideę demokracji. [Zdjęcia w galerii]

4 września 2017 roku uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Życzenia Dyrekcji szkoły [Zdjęcia w galerii]

Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk-Stopka
Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku