Dzień dobry dzisiaj jest 26 kwietnia 2024. A do wakacji zostało

Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk - Komunikaty Ogłoszenia SP 58
Konferencje szkoleniowe dla rodziców, opiekunów i nauczycieli

Szanowni Państwo!
Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele!

14 listopada 2018 roku zakończyliśmy tegoroczny cykl konferencji szkoleniowych dla rodziców, opiekunów i nauczycieli pt.: „Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem w wieku 13 – 15 lat?”. Szósta konferencja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 18 w Gdańsku (ZSO nr 10). Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.
Cykl konferencji jest projektem wspieranym przez Prezydenta Miasta Gdańsk Pana Pawła Adamowicza. Cel, jaki przyświeca spotkaniom to pomoc dorosłym w kontakcie i pracy z nastolatkiem. Wielką wartością konferencji są jej wykładowcy: Beata Staszyńska – Hansen, Katarzyna Ostrowska i Onno Hansen – Staszyński.
Słuchacze z zainteresowaniem wysłuchali czterech bloków tematycznych: Mózg nastolatka – rozwój i znaczenie; Dobre praktyki komunikacji – jak skutecznie komunikować; Co może robić szkoła i rodzic – konkretne wskazówki; Uzależnienie i profilaktyka – co to jest, jak rozpoznać i reagować.
Sprzyjały one usystematyzowaniu dotychczasowej wiedzy zebranych, a także uzyskaniu przez nich konkretnych wskazówek do pracy. Dzisiejsze spotkanie podsumowane zostało jako inspiracja do nowego spojrzenia na młodego człowieka oraz motywacja, by spróbować spojrzeć na świat oczami nastolatka.
Podsumowując wspólną realizację 2 edycji cyklu konferencji, p. Małgorzata Perzyna – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku, wręczyła wykładowcom pisemne podziękowania.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Pani Aleksandrze Masalon – Dyrektor ZSO nr 10, Pani Beacie Witek – wicedyrektorowi ZSO nr 10, Pani Marzenie Młynarczyk – psycholog szkolnej oraz Pani Małgorzacie Bociąg – nauczycielowi wspomagającemu, za nieocenioną pomoc, wsparcie i życzliwość okazaną podczas organizacji konferencji.
Organizatorzy cyklu konferencji: Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku
Małgorzata Perzyna – Dyrektor SP58,
Ewelina Żdanowicz – wicedyrektor SP58,
Marta Wincza – psycholog SP58.

Zadanie realizowane na zlecenia Miasta Gdańska.
[Zdjęcia w galerii]