Baner Szkoły SP 58 Baner Szkoły SP 58

Dzień dobry dzisiaj jest 18 listopada 2018. A do wakacji zostało

Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk - Sukcesy
Sukcesy

Osiągnięcia uczniów naszej szkoły w I półroczu roku szkolnego 2013/2014

  1. Matematyka
    • Jakub Tomaszewski uczeń kl. VI a zakwalifikował się do finału konkursu" Ligi Matematycznej",
    • Rafał Mucha uczeń kl. VI c zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,
    • Daria Monkiewicz , Mateusz Chojnowski uczniowie kl. IV zakwalifikowali się do Megaolimpiady .
  2. Język polski
    • Daria Monkiewicz uczennica kl. IV a zakwalifikowali się do Megaolimpiady,
    • Anna Brzezińska uczennica kl. IV a zakwalifikowali się do Megaolimpiady,
    • Weronika Kubik, Martyna Młynarska uczennice kl. VI a etap szkolny konkursu "Lingwistyczna jesień z poezją",
    • Marta Glantz, Jakub Tomaszewski uczniowie kl. VI a etap szkolny Wojewódzkiego konkursu języka polskiego,
    • Wyróżnienia w ogólnopolskiej olimpiadzie "Zebra" otrzymali następujący uczniowie:
      • klasa IV a - Daria Monkiewicz, Paula Zdolska, Patrycja Gaede, Gracjan Hajdamowicz, Mateusz Chojnowski,
      • klasa IV b - Mateusz Kłopotowski,
      • klasa V a - Mikołaj Skwarkowski
      • klasa VI a - Marta Glantz, Jakub Tomaszewski, Weronika Kubik
      • klasa VI c - Damian Kurgan ,
      • klasa VI b - Michał Kowalczyk.
    • Do konkursu "Megaolimpiada Wiedzy z języka polskiego" zakwalifikowały się następujący uczniowie:
      • Ilona Kondratowicz,
      • Wojciech Mieczkowski,
      • Paulina Kubsik,
      • Szymon Malinowski,
      • Julia Łoziak,
      • Michał Kowalczyk,
      • Weronika Kubik,
      • Jakub Tomaszewski,
      • Weronika Kamińska.
  3. Język angielski
    • Ogólnopolski Konkurs Lingua Plus:
      • laureat I stopnia z wyróżnieniem Julia Łoziak uczennica kl. VI b,
      • laureat II stopnia Bartek Szruba uczeń kl.VI c
      • laureat III stopnia: Ilona Kondratowicz u uczennica kl.V a
      • laureat IV stopnia: Weronika Stanke uczennica kl.V a
      • laureaci V stopnia: Silva Harutyunyan uczennica kl. IV a, Weronika Kamińska uczennica kl.VI a
    • Megaolimpiada Wiedzy z Języka Angielskiego-Amelia Pilarska uczennica kl. III uzyskał 89% pozytywnych odpowiedzi.
  4. Przyroda
    • Ogólnopolska Olimpiada z Przyrody "Olimpus" kl. V: laureat Krzysztof Ziółkowski uczeń kl. V a.
    • Ustanowiono rekord świata w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej ( około 90000 osób). W biciu rekordu brało udział 70 uczniów z naszej szkoły z klas: V a, IV a, III c, III b, i czterech uczniów klasy II a.
  5. Informatyka
    • Miedzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr". Na etapie szkolnym pierwsze miejsca zajęli w klasach I-III uczniowie:
      • Aleksandara Tomczak
      • Witold Tomaszewski
      • Katarzyna Karczewska
    • Miedzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr". Na etapie szkolnym pierwsze miejsca zajęli w klasach IV-VI uczniowie:
      • Jakub Tomaszewski
      • Damian Kurgan
      • Daniel Kurgan
  6. Konkurs Fotograficzny
    • Dominika Kosobudzka - III miejsce w Konkursie Siedlce 2013
    • Konrad Schulz - wyróżnienie w Konkursie Siedlce 2013
  7. Bożonarodzeniowy Konkurs Matematyczny klasy III a:
    • I miejsce Katarzyna Karczewska
    • II miejsce Witold Tomaszewski
    • III miejsce Aleksandra Tomczak, Julia Popowska
  8. Konkurs Literacki klasy IIIa: Płatek Śniegu:
    • I miejsce Katarzyna Karczewska
    • II miejsce Oliwia Tośka III miejsce, Julia Popowska
  9. Jak Gerda odnalazła Kaja
    • I miejsce Oliwia Tośka i Katarzyna Karczewska
    • II miejsce Julia Popowska i Maja Jurek
    • III miejsce Artur Bauer, Julia Gaczoł.
Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk-Stopka
Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku