Baner Szkoły SP 58 Baner Szkoły SP 58

Dzień dobry dzisiaj jest 23 lipca 2018. Do początku roku szkolego zostało

Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk - Komunikaty Ogłoszenia SP 58
Komunikaty

Komunikaty i ogłoszenia SP 58 - rok 2017/2018

List Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej
Drodzy Rodzice, poniżej można pobrać list Minister Edukacji Narodowej dotyczący rekrutacji przyszłych klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych Pobierz

Zebrania z rodzicami
Drodzy Rodzice, przypominamy, że w dniu 10 maja o godzinie 17:00 odbędą się zebrania rodziców, na których zostaną przedstawione propozycje ocen na koniec roku szkolnego.
Zebrania te dotyczą klas IV - VII szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjanych II-III.
Natomiast 16 maja o godzinie 17:00 odbędą się zebrania rodziców klas 0 - II szkoły podstawowej.

Rekrutacja w roku szkolnym 2018/2019
Zarządzenia Prezydenta Miasta Gdańska w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do klas pierwszych szkół podstawowych oraz do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
Zarządzenie Prezydenta Miasta Gdańska dotyczące oddziałów przedszkolnych
Zarządzenie Prezydenta Miasta Gdańska dotyczące kl. "I"
Zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnych
Zasady rekrutacji do klasy pierwszej
Regulamin rekrutacji SP 58 do oddziałów przedszkolnych
Regulamin rekrutacji SP 58 do kl. I

Aniołki: Dzień Ziemi w Parku Steffensa

W niedzielę 22 kwietnia Rada Dzielnicy Aniołki we współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej UMG, kołem naukowym studentów architektury PG "Hulaj Urban Squad" oraz IFMSA-Polska Oddział Gdańsk zapraszają na festyn z okazji Dnia Ziemi. Pomysł obchodzenia Światowego Dnia Ziemi powstał w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Na gdańskich Aniołkach dzień ten obchodzony jest od trzech lat.
Impreza odbędzie się w wyjątkowym miejscu - najstarszym gdańskim parku miejskim utworzonym w latach 1896–1897 dzięki darowiźnie malarza Franza Steffensa. Na uczestników w każdym wieku czeka moc atrakcji. Będzie tymczasowy plac zabaw i strefa sportowa, będzie można również uzyskać odpowiedzi na wszelkie wątpliwości związane z nowymi zasadami segregacji odpadów. Ciekawi historii i bogactwa przyrodniczego parku będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu w dr Andrzejem Dąbrowskim, zainteresowani przyszłością miejsca z pomocą studentów Wydziału Architektury PG będą mogli stworzyć koncepcję jego rewitalizacji. Studenci pobliskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego szykują atrakcję dla chcących sprawdzić swój stan zdrowia.

Atrakcje:
11.00 -12.00
- zwiedzanie parku z dendrologiem dr Andrzejem Dąbrowskim (start za Pomnikiem Czołgistów)

12.00-15.00
- stanowisko edukacyjne "Segreguję odpady",
- warsztaty "Park moich marzeń",
- przenośny plac zabaw dla dzieci,
- strefa gier rodzinnych,
- malowanie twarzy, brokatowanie i tymczasowe "tatuaże" dziecięce,
- strefa chilloutu,
- poczęstunek,
- pomiary ciśnienia krwi.

Jak pracować profilaktycznie z dzieciem w wieku 13-15 lat?

Szanowni Państwo!
Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele!

W imieniu Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza oraz organizatorów i partnerów zapraszamy na trzecią z sześciu w drugim cyklu konferencji szkoleniowych dla rodziców, opiekunów i nauczycieli pt.:

„Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem w wieku 13-15 lat?” /zadanie realizowane na zlecenie Miasta Gdańska/

Konferencja odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, ul. Ogarna 56, 80-826 Gdańsk w dniu 06 czerwca 2018r. (środa) w godz. 12.30-16.45 

Celem konferencji jest wzmacnianie umiejętności, kompetencji i wiedzy rodziców i pracowników placówek oświatowych pracujących z dziećmi i młodzieżą w zakresie rozumienia i umiejętności przeciwdziałania potencjalnym problemom związanym z zachowaniami ryzykownymi młodych ludzi w wieku 13-15 lat. 

Szkolenie będzie obejmowało następujące bloki tematyczne:
Mózg nastolatka - rozwój i znaczenie
Dobre praktyki komunikacji - jak skutecznie komunikować
Co może robić szkoła i rodzic - konkretne wskazówki
Uzależnienie i profilaktyka - co to jest, jak rozpoznać i reagować

Gospodarz konferencji: Pałac Młodzieży w Gdańsku Partnerzy konferencji: Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Fundacja Citizen Project, Ezzev Foundation 
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku 
Konferencja jest certyfikowana, darmowa, a organizatorzy zapewniają catering. 
Zapraszamy serdecznie do udziału. 
* ilość miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń. 

Prosimy imienne zgłaszanie udziału (do 15 maja br. do 15.00) kierować do koordynatorów: dyrektor Małgorzaty Perzyna, wicedyrektor Eweliny Żdanowicz (Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku): email: 13-15_konferencja@wp.pl 
Do pobrania:
Zaproszenie
Karta zgłoszenia

Konsultacje psychologa

Konsultacje psychologa z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 5
26 lutego – poniedziałek – od godz. 9.00
Pedagog szkolny prosi zainteresowanych Rodziców o kontakt
w celu ustalenia godziny spotkania: tel. 58 303 23 91

Bal karnawałowy dla dzieci imigranckich 3-9 lat 20.01.2018 r.

Dzień dobry,
20 stycznia 2018 roku w Pałacu Młodzieży niesamowite wydarzenie! Tańce, śpiewy, konkursy, masa radości, poczęstunek - to tylko niektóre z wielu atrakcji na naszym balu karnawałowym. To właśnie z tego powodu pragniemy zaprosić imigrantów wraz z pociechami (sugerowany wiek to 3-10 lat) na tę niezwykłą zabawę. Na bal karnawałowy, który odbędzie się 20.01.2018 r. w godzinach 15.00 - 17.00 należy zabrać tylko dobry humor i masę energii na tańce, śpiewy, zabawę i śmiech. Bawcie się razem z Pałacem Młodzieży i mamy nadzieję, że w naszych murach będziecie się czuć jak u siebie w domu!

Dział Promocji, Edukacji i Animacji Kulturalnej
Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej
ul. Ogarna 56
80-826


Zgłoszenia: imprezy@pmgdansk.pl

SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW

Drodzy Rodzice!
Ruszają zapisy i konsultacje do rekomendowanego programu "Szkoła dla Rodziców".
Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą nauczyć się, jak skuteczniej komunikować się z dzieckiem, jak rozumieć siebie i dziecko oraz jak wykorzystać tę wiedzę do budowania lepszych relacji w rodzinie.
Zajęcia poprzedzone konsultacjami indywidualnymi ruszą 9 stycznia i będą odbywały się w godzinach popołudniowych 16.30-19.00 przez 10 tygodni.
Zapisy pod nr tel. 58 320-44-04, 669-979-208 Anna Szentak i 502-430-755 Małgorzata Mont

Podziękowania po Kiermaszu Świątecznym

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie składają serdeczne podziękowania członkom Prezydium Rady Rodziców oraz wszystkim zaangażowanym Rodzicom za pomoc, wsparcie i życzliwość okazaną podczas „Kiermaszu Świątecznego 2017” zorganizowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku.
Informacja Rady Rodziców [zobacz]

Opieka podczas zimowej przerwy świątecznej

Uwaga! Drodzy Rodzice.
Podczas zimowej przewy świątecznej w dniach 27,28,29 grudnia 2017 r. w godz. 7:00-17:00 nauczyciele dyżurujący w świetlicy szkolnej zapewnią opiekę uczniom, których rodzice (opiekunowie) w tym czasie pracują zawodowo.
Zainteresowanych rodziców (opiekunów) prosimy o zapisywanie dzieci na listach znajdijących się  w dyżurce szkolnej do 20 grudnia 2017 r.

Zebrania wychowawców z rodzicami 14 grudnia 2017

Drodzy Rodzice, informujemy, że:

14.12.2017 (czwartek) w godz. 17:00 - 17:30 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcą
klas IV-VII i klas II-III oddziałów gimazjalnych oraz w godz. 17:30-19:00 - konsultacje z nauczycielami
wystawienie ocen proponowanych na I semestr

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy rodziców w ramach programu RAZEM BEZ HEJTU na spotkanie na temat cyberprzemocy , mowy nienawiści w Internecie i przeciwdziałania uzależnieniu od Internetu. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia, po spotkaniach z rodzicami, o godz. 18.00 Poprowadzą je trenerzy ze Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Edukacji „Drogowskazy”. Wcześniej prosimy o wypełnienie ankiety:
http://ankiety.trigonum.pl/index.php/survey/index/sid/523384/newtest/Y/lang/pl

Drodzy Rodzice!

W pierwszym tygodniu ferii zimowych tj. od 29 stycznia 2018 r. do 2 lutego 2018 r. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku, ul. Skarpowa 3 zostaną zorganizowane półkolonie dla uczniów klas 0-IV.

Codziennie od godziny 8:00 do 16:00 Państwa dzieci będą pod opieką naszych nauczycieli.
W związku z planowanymi wyjściami do kin, teatrów itp. oraz możliwością spożywania obiadów na terenie naszej szkoły przewidywany kosz pięciodniowych półkolonii to 150 zł.

Osoby zainteresowana prosimy o podjęcie decyzji (w formie pisemnej) do 13 listopada 2017r. (poniedziałek).
Informację zwrotną proszą przekazywać do wychowawcy klasy.
Koordynator szkolny - Joanna Domańska.

Zebrania wychowawców z rodzicami 13 i 14 września 2017

Szanowni rodzice w środę 13.09.2017 odbędą się zebrania z rodzicami następujących klas:

- 0A - sala 33
- IA - sala 36
- IIIA - sala 46
- IIIB - sala 34
- IIIC - sala 37
- IIID - sala 47

w czwartek 14.09.2017 odbędą się spotkania z rodzicami klas:

IB - sala 35
IIA - sala 37

oraz wszystkich klas IV-VII szkoły podstawowej w budynku przy ul. Skarpowej i klas II i III oddziałów gimnazjalnych w budynku przy ul. Kartuskiej.
Przydział sal bedzie widoczny przy wejściu do szkoły.
Wszystkie zebrania rozpoczynają się o godzinie 17:00

Nowy rok szkolny 2017/2018

Życzenia

Z okazji nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku z oddziałami gimnazjalnymi byłego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku najserdeczniejsze życzenia, wytrwałości, entuzjazmu do podejmowania nowych wyzwań, spokojnej pracy oraz satysfakcji zawodowej.
Wszystkim Uczniom, a w szczególności tym, którzy rozpoczynają przygodę z nauką, życzę radości, wytrwałości w dążeniu do stawianych sobie celów, zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań oraz uzdolnień. Niech szkoła będzie dla Was miejscem bezpiecznym, przyjaznym i fascynującym, a zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiały osiąganie sukcesów.
Wszystkim Rodzicom i Opiekunom Naszych Uczniów życzę cierpliwości, zadowolenia i dumy z osiągnięć Państwa dzieci.
Z poważaniem
Małgorzata Perzyna
Dyrektor Szkoły

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku z oddziałami gimnazjalnymi byłego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie w dniu 04 września 2017 r. (poniedziałek)
przy ul. Skarpowej 3

Godz. 9:00 – klasy IV – VII, klasy gimnazjalne II i III (na terenie boiska szkolnego)
Godz. 10:30 – klasy 0 – III (na terenie szkoły)

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO poprzedzona będzie o godz. 8:15 uroczystą mszą św. w Kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Gdańsku, ul. ks. Franciszka Rogaczewskiego 55

Zbiórka uczniów klas IV - VII przed szkołą /SP 58/, klas gimnazjalnych przed szkołą przy ul. Kartuskiej 32/34 o godz. 8:00

Zbieramy tusze do drukarek - KLIKNIJ

Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk-Stopka
Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku